Villáminterjú Vitális Milánnal, a magyar futball egyik legnagyobb reménységével, a bajnok Győri ETO FC csapatkapitányával

Villáminterjú Vitális Milánnal, a magyar futball egyik legnagyobb reménységével, a bajnok Győri ETO FC csapatkapitányával

Vitális Milán neve ma már megkerülhetetlen a magyar labdarúgásban. A mindössze 24 éves játékos fantasztikus idényt zárt: kihagyhatatlan tagja lett a magyar nemzeti válogatottnak, a bajnok Győri ETO FC csapatkapitányaként pedig fiatal kora ellenére is vezéregyéniséggé vált. Dinamikus játéka, csupaszív küzdeni tudása és példaértékű alázata miatt sokan a magyar futball egyik legnagyobb reménységének tartják. Ha ezen az úton halad tovább, fantasztikus jövő várhat rá.

Hogyan telnek napjaid a bajnoki cím megnyerése után?

Nagy boldogság, de inkább büszkeség tölt el, hogy megnyertük a bajnokságot és hogy egy olyan jó csapatot tudtunk magunk mögé utasítani, mint a Ferencváros. Szerény keretek között ünneplek, hiszen én mindig is ilyen voltam.

Miért különleges számodra ez a serleg?

Itt voltam kis gyerekként a nézőtéren, amikor a negyedik bajnokságát nyerte meg a Győr. Most pedig csapatkapitányként lehettem részese annak, hogy 13 év után sikerült újra az élen végezni a csapatnak, – nagyon hosszú, küzdelmes, szenvedős évek után. Ez életem első felnőtt trófeája, szóval ez örökké emlékezetes marad.

Gyerekként álmodoztál arról, hogy egyszer ilyen szinten fogsz játszani?

Igen, gyermekként mindig nagyobb csapatokban képzeltem el magam, hiszem, hogy jó úton járok.

Volt példaképed, akire felnéztél, aki inspirált? Kinek a képe díszítette a szobád falát?

Az egyetlen olyan példakép, akire mindig is felnéztem a pályafutására és életvitelére nézve, Gera Zoltán. Nálam egy legenda marad örökké.

 

Villáminterjú Vitális Milánnal, a magyar futball egyik legnagyobb reménységével, a bajnok Győri ETO FC csapatkapitányával

Emlékszel az első sikereidre, amikor először érezted: „igen, ez az én utam”?

Először akkor tapasztaltam meg ezt, amikor visszatértem Győrbe és olyan szezont produkáltunk amire senkisem számított. Na ott megjött az a bizalom és önbizalom, ami jelen van most is.

Van meccs előtti szokásod, apró rituáléd?

Minden mérkőzés előtt kétszer imádkozom és elmondok kettő zsoltárt.

Mi az, ami mindig veled van a sporttáskádban?

Sípcsontvédő és Biblia. Ezek azok, amiket mindig magammal viszek bárhová is megyünk.

Mit üzennél most gyerekkori önmagadnak?

Hallgass az apádra, dolgozz rengeteg plusz munkát csendben!

Mennyire fontos számodra a hit és a lelki erő a mérkőzéseken?

Komoly befolyásoló tényező a hit, hiszen ahogy említettem, 2 ima és 2 zsoltár minden meccs előtt megtörténik szóval ezt sosem hagyom ki és hiszem, hogy ezek nagy erőt adnak a mérkőzéseken!

 

Villáminterjú Vitális Milánnal, a magyar futball egyik legnagyobb reménységével, a bajnok Győri ETO FC csapatkapitányával

Szoktál időt tölteni a természetben, felfrissülés, feltöltődés céljából?

Hűha, nem igazán. Ha mégis akkor sétálni megyünk legtöbb esetben, de azért amikor érzem, hogy egy kis mentális feltöltődésre van szükségem, akkor elmegyek sétálni szigorúan dicséret hallgatással egybekötve.

Romantikus alkat vagy? Szoktál virágcsokrot adni a feleségednek?

Lehetnék romantikusabb alkat. Adhatnék többször is virágot a kedves feleségemnek, Grétinek, de azért igyekszem összességében! Tanulom ezt a részét az életnek és úgy hiszem nagyon jó úton járok!

Ha egyetlen mondattal szólhatnál most az ETO szurkolóihoz, mi lenne az?

KÖSZÖNJÜK az egész éves szurkolást és kitartást a csapat mellett!

Grósz István

Fotók: Vitális Milán facebook oldala

Köszönjük, ha Megosztásoddal támogatod munkánkat!